Komiksová Kytice - Karel Jaromír Erben

Jazyk
česky

• Nádherné ilustrace
  • , zakoupeno v Knihy Dobrovský

Spojení komiksů a plného textu balad a písní je úžasné.

• Kniha je skvělá.

Erbenovu Kytici zná skoro každý. Mě provázela už od dětství, jednotlivé básně jsme se učili ve škole a přednášeli je na stupínku před tabulí. V dospělosti jsem měla v hlavě Kytici pana Suchého a v Semaforu jsem ji viděla několikrát jako divadelní představení. To mě asi ovlivnilo nejvíce a celoživotně. Pak mě oslovil i film od režiséra Brabce s Annou Geislerovou jako Dorničkou. Skvělé. Ale Kytice jako komiks? Dlouho jsem přemýšlela, zda si knihu opravdu objednat. Zvítězila zvědavost. Mám ji. Důvěrně známé básně očima jiných lidí v obrázcích. Kniha mě nadchla. Rozšířila mé představy v jiných, dalších dimenzích a obohatila je. Nikdy jsem o těchto básních nepřemýšlela tímto způsobem. Jsou náhle moderní, pestré a věřím, že osloví i další generace. Kniha je prostě bomba.

Počet stran
Nakladatelství
Transmedialist
Autor
Erben Karel Jaromír
Jazyk
česky

Karel Jaromír Erben by v letošním roce oslavil 205. narozeniny. I na tuto počest proto vzniklo v rukou dvanácti českých ilustrátorů unikátní komiksové zpracování jeho nejslavnějšího díla - Kytice. Pod Komiksovou Kyticí, která vychází v edici Český Grimm, jsou podepsáni přední čeští ilustrátoři: legenda pražského graffiti, Delarock, oceňovaná knižní ilustrátorka Kateřina Bažantová či Vladimír Strejček ze studia DRAWetc. a mnoho dalších.

• Nádherné ilustrace
  • , zakoupeno v Knihy Dobrovský

Spojení komiksů a plného textu balad a písní je úžasné.

• Kniha je skvělá.

• , zakoupeno v Kosmas.cz

• jiné než jsme zvyklí, ale pěkné
  • , zakoupeno v SEVT

Výtvarné zpracování klasické sbírky básní. Pěkně zpracované.

• , zakoupeno v Kosmas.cz

Je to velice zajímavé a nápadité Jsem s knihou spokojená.

• , zakoupeno v Záložka.cz

Dobrý způsob, jak přiblížit Erbenovu Kytici dětem, popř. teenagerům, pro které je obtížné číst poezii v nezměněné, původní podobě. Balady jsou v knize napsány v běžném znění a každá z nich je doplněna komiksem. Komiks baladu vhodně doplní, přiblíží. Každý z nich je vytvořen jiným umělcem, což je taky zajímavé.

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

• Krásná verze Kytice, určitě doporučuji.
  • , zakoupeno v MegaKnihy.cz

Doporučuji. Krásné zpracování již tak dost známé knihy. Moc hezké.

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

Kupovala jsem knihu pro syna ale líbila se celé rodině.
    Zajímavé zpracování, zavzpomínali jsme na dávná školní léta a povinnou četbu.